ACCR Hayırsever Derneği

Association Caritative de la Chaîne des Rôtisseurs

Hedefi yoksun kesimlerde yaşayan kişilere eğitim, sosyal, kültürel, insani yardım programlar yoluyla özellikle her milletten, ırk veya dinden çocuklara yardımcı olmaktır.

"Hayırseverlik" anlamına gelen "Association Caritative de la Chaîne des Rôtisseurs" (ACCR), dünya çapındaki proje girişimleri ve yardım programları aracılığıyla destek ve yardım sağlamak amacıyla kurulmuş, kar amacı gütmeyen Chaîne des Rôtisseurs’ün bir kuruluşudur.

Chaîne des Rôtisseurs, faaliyet alanını restoran ve otellerin ötesinde duyarlı olmak ve paylaşmak anlamına gelen “Caring & Sharing” programlarıyla genişleyerek gıda dünyasında bir başka aktif ve olumlu rol almaya karar verdi.

2 Ocak 2008'de, Chaîne de Rôtisseurs, Paris Bölgesi Emniyet Müdürlüğüne (Association Caritative de la Chaîne des Rôtisseurs)’ü bir hayır kurumu olarak kaydetti. Bu vesile ile, sosyal kalkınma alanında ihtiyaç sahiplerinin, özellikle de çocukların yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik programların başlatılmasını mümkün kılmıştır.

Dahası, uluslararası bağlantıları sayesinde Chaîne des Rôtisseurs, doğrudan bir bağlantı kurarak fonların tahsisi ile ilgili herhangi bir kaybı önleyebilir.

"Bir insana bir balık verirseniz, onu bir gün için beslemiş olursunuz; bir insana balık tutmasını öğretirseniz, onu ömür boyu beslemiş olursunuz”.