Fotoğraf Yarışması

Kılavuz ve Kurallar

image
image
image

Tüm fotoğrafların bir Dünya Chaine Günü etkinliği sırasında çekilmiş olması önemlidir. Bu yıl kesin tarih 13 Nisan Cumartesi. Ancak, farklı saat dilimlerine sahip olduğumuz için, fotoğrafın o hafta sonu, yani 12 Nisan, Cuma akşamı ve 14 Nisan, Pazar tüm gün arasında bir etkinlikte çekilebileceği kabul ediliyor.

 

Fotoğrafçının Chaîne üyesi olmasına gerek yoktur. Dünya Chaîne Günü etkinliği sırasında profesyonel bir fotoğrafçı tarafından çekilen fotoğraflar kullanılabilir ancak yine de üyeler tarafından çekilen fotoğrafları tercih ederek üyeleri ve amatör fotoğrafçıları teşvik etmek istiyoruz.

 

Katılım, Facebook, Twitter veya Instagram'da yayınlanan fotoğraflar aracılığıyla olacaktır. Fotoğrafları şu hashtag'lerle işaretlemek önemlidir: #chaineday, #worldchaineday, #chainedesrotisseurs.

Bu, Jürinin sosyal medya akışından potansiyel olarak kazanan fotoğrafları seçebilmesini sağlar. Sosyal medyayı kullanmıyorsanız, fotoğraflarınızı e-posta ile şu adrese gönderebilirsiniz: [email protected]

 

Yarışma için özellikle resimlerle ilgili bir not göndermeye gerek yoktur. Jüri, Dünya Chaîne Günü'nün Sosyal Medya Duvarındaki tüm materyalleri inceleyecek.

Bu yıl yenilikler yılı olacak

Bu yılın ilk yeniliği, Bailliage'larımızı coğrafi olarak üç bölgeye ayıracağız, yani:

 

  • Avustralasya
  • Orta Doğu / Avrupa / Afrika
  • Kuzey ve Güney Amerika

 

Bu üç bölgenin her birinde en iyi üç fotoğraf seçilecek ve sertifikalarla ödüllendirilecektir. Buna ilaveten, bölgelerin her biri aşağıdaki konularda özel olarak onaylanacaktır:

  • En iyi yemek fotoğrafı
  • En keyifli manzara
  • Bir veya daha fazla Chaîne profesyonel üyesinin çalışırken gösteren en iyi fotoğraf

Aşağıdakiler için de en iyi resimler ödüllendirilecek

2019 yılında, Chaîne logosunun yaratıcı kullanımı özel bir tema olacak. Bu konudaki en iyi resimler ödüllendirilecek.

Jüri tüm materyalleri inceledikten ve fotoğrafların kaynağı tespit ettikten sonra, ilgili kategorilerde kazananlar, Dünya Chaîne Günü'nden sonra mümkün olan en kısa sürede yayınlanacaktır.

 

Diplomalar, Haziran ayında Paris'teki Uluslararası Genel Kurul toplantısına katılan herkese şahsen sunulacak. Diğerleri, dağıtılmak üzere ilgili Bailliage'lara gönderilecektir.

 

Çıta, sadece alınan fotoğraf sayısıyla değil, aynı zamanda kaliteyle de yükseliyor. Bu yıl geçen yılki önemli artışı geride bırakacağımıza eminiz!

 

Ari-Pekka Parviainen

Başkan, Dünya Chaîne Günü Düzenleme Komitesi

Conseil d’Administration üyesi

 

Jüri:

Ari-Pekka Parviainen, Başkan (Conseil d'Administration Üyesi & Conseiller Gastronomique, Finlandiya)

Ruma Singh - Chargée de Presse, Hindistan

Tomaz Dular - Grand Officier, Slovenya